Värskenduskuuri läbinud koduleht

Mõni aeg tagasi juhtus see, mida ei osanud ei karta ega oodata - veebileht langes häkkerite meelevalda.

Miks kõik juhtus ja mida saab teha, et uuesti samamoodi ei läheks? Loe edasi ...

Kui saad teenusepakkujalt kirja, et sinu ettevõtte visiitkaart ehk veebileht on võõrastes kätes, et selle kaudu on saadetud spämmi, siis ei ole hea tunne. Kodulehe majutaja ütles veel, et nemad panid peale need piirangud, mida said – et ei saaks kirju välja saata. Kodulehe osas oli soovitus pöörduda oma veebiarendaja poole. Aga kelle poole pöörduda siis, kui ise oled oma veebilehe teinud?

Õnneks oli ettevõtte eelmine koduleht lihtne, ainult vajaliku infoga, ilma postituste ja suurema tekstimahuta. Fotod ja failid olid kodus arvutis olemas, nii sündis otsus koduleht täiesti maha võtta. Et siis peale kuuajalist pausi uue lehega alustada. Seekord targemalt – turvalisest salasõnast ehk passwordist.

Alustada tuleks sellest, et välja mõelda turvaline salasõna. Eelmise veebilehe puhul see ilmselt saatuslikuks saigi. Praeguseks on salasõnad kõigil kontodel, nii isiklikel kui ettevõtte omadel, muudetud. Järgmises postituses juba rohkem mõtteid sellest, kuidas luua turvalist salasõna. Oleme eestlased, kellel on veel ka piirkondade murdekeeled. Kasutagem seda eelist! Miks me peaks kasutama ingliskeelseid sõnu?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga